PRP ile Mezoterapi

PRP ile MEZOTERAPİ TEDAVİSİ

 

PRP NEDİR ve NASIL ELDE EDİLİR ?

Platelet Rich Plasma,yani trombositten zenginleştirilmiş plazma sıvısı yöntemi ile sizden uygulamaya yetecek miktarda (1 veya 2 tüp) kan alınır. Kendi kanınınz özel işlemlerden geçirilerek kandaki trombositlerin ayrışması sağlanır. Bu yöntem elde edilen az miktardaki platelet yani trombosit yönünden zenginleştirilmiş plazmanın yine aynı kişiye ozonla aktive ederek deri veya kas içine enjeksiyon yoluyla geri verilmesini esas alır.

 

PRP’NİN ETKİ MEKANİZMASI NASILDIR ?

Trombositler normalde insanın kanında bulunan,kanın pıhtılaşmasını sağlayan elemanlardır.İçeriğinde büyüme faktörleri (Growth Factor) ve bazı doğal koruyucu maddeleri barındırır.PRP solüsyonu cilde enjekte edildiği zaman hasarlı bölgeye büyüme faktörleri ve kök hücreler salınır ve iyileşme süreci başlar.Bu sayede lekelerin azalması,sivilcelerden kalan izlerin yok olması ve cildin daha gergin,canlı ve parlak görünmesini sağlamaktadır.

 

PRP HANGİ ALANLARDA UYGULANIR ?

 

ESTETİK AMAÇLI TEDAVİ AMAÇLI
♣ Yüz gençleştirme

 

♣ Boyun ve dekolte kırışıklıkları

♣ Göz çevresi kırışıklıkları ve göz altı morlukları

♣ Akne ve diğer yara izleri

♣ El sırtı gençleştirme

♣ Doğum sonrası ve vücuttaki diğer çatlak izleri

♣ Ameliyat izleri

♣ Saç dökülmeleri

♣ Lekelerin giderilmesi

♣ Eklem kireçlenmeleri (Artrozlar)

 

♣ Eklemlerdeki kıkırdak ve meniskus hasarları

♣ Erken yaşta ortaya çıkan kıkırdak aşınmaları

♣ Tenisçi dirseği,golfçü dirseği

♣ Tüm tendon yırtıkları

♣ Aşil tendiniti ve diğer tendinitler

♣ İyileşmeyen yaralar

♣ Cilt ve saç uygulamaları

♣ Diş implantları

 

PRP’NİN YAN ETKİLERİ VAR MIDIR ?

PRP hastanın kendi kanı ile hazırlandığı için kan yoluyla bulaşan bulaşıcı hastalıklara yakalanma ya da alerji olma riski yoktur.İşlem esnasında kızarıklık meydana gelmekte ve bu kızarıklık birkaç saat veya 1 gün sonra geçmektedir.

 

UYGILAMA SIKLIĞI

Özellikle yüz gençleştirme ve saç dökülmesinin önlenmesi tedavilerinde yüz mezoterapisi ile beraber kullanıldığında çok başarılı bir ikili oluşturur.Saç dökülmesi ve yüz-boyun gençleştirme tedavilerinde haftada 1 toplam 4-8 seans yeterlidir.Daha sonra ayda 1 kez,sonrasında da yılda 2 kez PRP tedavisi uygulaması cildin gençliğini devam ettirmektedir.Hastanın ihtiyacına göre seans sayısı değişiklik gösterebilir.Her uygulama 15-20 dk sürmektedir.

 

PRP SONRASI ÖNERİLER

Uygulama bölgesinin 4-6 saat süre ile yıkanmaması,temizlenmemesi,uygulama sonrası 12-24 saat makyaj ürünleri kullanılmaması önerilir.