Closeup of hand performing acupuncture therapy on customer's back at salon

Vücut akupunkturu yapılması esnasında hastalıktaki ve vücut gereksinimlerine göre eller, kollar, sırt gibi vücutta bir çok bölüm kullanılabilir. Akupunktur iğnesi/elektro-akupunktur ya da laser ile yapılan tedaviler ile sinir iletim yolları kullanılarak beyne uyaranlar ulaştırılır ve vücudun kendi kendini tamir mekanizmaları çalıştırılmaya çalışılır. Bu düzelme vücutta akupunktur uygulaması sonrası düzelen enerji dengesi ile orantılı olarak gerçekleşir.
Laser uygulaması konsantre ışık hüzmeleri ile yapılan bir metottur. Bazı hastalıkların tedavisinde iğne akupunkturu uygulamasına ek olarak bazen de hastanın arzusu doğrultusunda kullanılabilmektedir. Özellikle çocuklarda laser ve elekto akupunktur daha sıklıkla tercih edilmektedir.

Seanslar iğne tedavilerinde sıklıkla 20 dakika kadar sürmekte, hastalar bu süre içerisinde sıklıkla yatarak istirahat etmektedirler. Bazı durumlarda hem iğne tedavisi yanında diğer yöntemler de kombine edilmektedir.

 

Doç.Dr.Gürkan Genç

 

2 thoughts on “VÜCUT AKUPUNKTUR UYGULAMASI

  1. Iy günler doktor bey ben ugur özkara yurt disindanim avusturya/viyanadan ve samsunluyum yazin 20.temmuz da izine samsuna gelecegiz insallah ve sizden bi randevu alcaktim 3 hafta samsundayim manuel terapie icin veya akapunktur size nasil ulasa bilirim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.