Bölgesel İncelme soğuk Lipoliz

 

Soğuk lipoliz yağ dokusunun dondurulup yağ hücrelerinin apoptosis denilen hücre ölümüne uğratılarak vücuttan atılması işlemidir. Kan, sinir ve kas hücreleri soğuğa karşı yağ hücrelerine göre daha dirençlidir. Dolayısı ile başka dokular zarar görmemektedir. Uygulama sonrasında bölgesel yağlanmaların 3 ay sonunda azaldığı belirlenmiştir.

 

Uygulama ile dondurulan ve parçalanmış olan yağ hücreleri kan ve lenf dolaşımı yoluyla vücuttan uzaklaştırılır. Atılım yavaş ve fizyolojik bir şekilde olacağından bir yan etki olmamaktadır.

 

Beklenen Sonuçlar Nelerdir ?

 

Tek seans uygulama sonrasında uygulama bölgesinde 4-6cm incelme görülür.

Clatuu Soğuk Lipoliz, Bölgesel İncelme

Sonuçlar Kalıcı mıdır?

Uygulama sonrasında kişiye bol su içmesi ve kendisine uygun bir diyet verilir. Kişi diyetine dikkat ettiği takdirde alınan sonuç kalıcı olmaktadır. Soğuk Lipoliz uygulaması sonrasında vücuttan yağ atılımı yavaş bir şekilde 3 aya uzanan bir süreç boyunca gerçekleşir.

 

Uygulama Sonrasında Beklenilen Etkiler Nelerdir?

 

Soğuk lipoliz uygulama sonrası kişi normal yaşamına dönebilmektedir. Uygulama yapılan bölgede hafif bir kızarıklık olmakla birlikte en fazla birkaç saat sürede yok olur. Bölgede uygulama sonrasında hafif bir morarma ve ödem olabilir. Ancak bu durum da birkaç günde iyileşir.

 

Kimler En Uygun Adaylardır?

 

Bölgesel yağların diyet ve egzersiz ile yok edilemediği bölgelere sahip, en az 2 cm lik kalınlıkta yağ dokusuna sahip kişilerde soğuk lipoliz uygulaması çok iyi neticeler vermektedir.

Samsun Atakum’da Soğuk Lipoliz uygulamasını Clatuu ile uygulatmak için görüşmek dileğiyle..