Dr.Bach bazı duygusal haller ile bazı çiçekler arasında bir bağlantı olduğunu keşfetmiş ve çiçeklerin homeopatik özleri ile bu duygusal halleri değiştirmeyi başarmıştır. Bu yöntem ile kişiye rahatsızlık veren duygusal özellikler düzeltilebilmektedir. Bu konu ile ilgili 38 adet kür tanımlanmıştır. Hasta ile görüşme sonrasında doldurulan bir form neticesinde hangi kürlerin sizin için uygun olduğuna karar veriliyor ve günlük kullanım için damlalıkla kürünüz verilir.

Kullanım sonrası etkiler birkaç gün içinde ortaya çıkabildiği gibi 2 hafta gibi bir süreyi de alabilmektedir. Kürün bir aylık kullanımı ardından hasta tekrar değerlendirilir ve yeni hali ve gereksinimlerini içeren muhtemel daha az çiçek özünün içinde olduğu 2. Kür verilir. Kürler çiçek özlerinin kendisini değil sadece frekansını içerdiğinden herhangi bir ilaç değildir ve yan etki beklenmez. Bach çiçekleri hastaların sadece bedensel olarak değil ruhsal tarafı ile birlikte bir bütün olarak değerlendirilmesine olanak verir. Bu şekilde hastanın tedavisi daha da kolaylaşmış olur.

Biorezonans terapisi ile Bach çiçekleri homeopatik ilaçlarınının frekans bilgileri alınıp hastanın kullanabileceği şekilde hazırlanan sıvıya yüklenir ve kullanım için verilir. Elektronik homeopati olarak da bilinen bu yöntem ile birçok maddenin frekansı hazırlanan sulara yüklenip herhangi bir yan etki riski olmadan hasta kullanımına sunulabilir.

 

Doç.Dr.Gürkan Genç

Samsun Akupunktur & Biorezonans Kliniği